ASAFOETIDA

0

Posted by Lucasinka | Posted in Bylinky a koření | Posted on 29-05-2013

Asafoetida je koření druhu Ferula, které divoce roste od východního Středomoří až po střední Asii. Z rostliny se využívá mléčná šťáva z kořene, která po usušení zhnědne a vypada trochu jako pryskyřice. Prášková asafoetida je usušená mléčná šťáva smíchaná s rýžovou moukou, která sice umírní výraznou chuť samotné asafoetidy, ale usnadní její používání.

Jedná se o koření, které je pro lidský organismus velmi prospěšné. Toto účinné koření s mnoha léčebnými efekty je však potřeba používat do pokrmů velmi opatrně, jelikož se jedná o velmi aromatické koření s typickým sirným zápachem. I proto je občas nazývano „Čertovo lejno“. Občas může toto koření působit dráždivě na zažívání a abychom se těmto problémům vyhnuli, je dobré ji před použitím krátce osmahnout.

Asafoetida podporuje výrazně chuť k jídlu a podporuje detoxikaci těla. Pomáhá při nachlazení a to především při suchém kašli a astma. Zlepšuje funkci lymfatického systému. Napomáhá přizpůsobení organismu sezónním změnám a díky antiseptickým složkách léčí mnoho různých zánětů. Likviduje červovité parazity v těle jako třeba škrkavku nebo roupy dětské. Zklidňuje nervový systém a doporučuje se používat při mnoha srdečních chorobách. Může mít mírně projímavý účinek, snižuje plynatost a uvolňuje zablokovanou stolici po různých dietních chybách.

V kuchyni je možné ji přidávat do rýže a nebo ji míchat s různými moukami. Díky tomu, že snižuje plynatost, doporučuje se použít do luštěninových pokrmů například s čočky a fazolí. Asefoatidou je možné nahradit v pokrmech cibuli a česnek. Pokud trpíte nadýmáním či křečema v břichu, je možné šptku tohoto koření přidat do bylinného čaje

Comments are closed.