RÝŽOVÉ OVOCNÉ KNEDLÍKY

0

Posted by Lucasinka | Posted in Sladká jídla | Posted on 29-04-2013

Budete potřebovat

180g rýže Basmati, 600ml vody, 160g bezlepkové mouky (měla jsem směs rýžové, bramborové a pohankové), 1/2 banánu, 1 lžíce ovocného cukru, ovoce

Postup

Rýži propláchneme vodou, vsypeme do hrnce a zalijeme 500ml vody. Zakryjeme pokličkou (nejlépe s dírkou) a na nejnižší stupeň necháme vařit cca 10 minut. Poté přilijeme 100ml vroucí vody, vypneme plamen a pod pokličkou necháme zcela dojít cca 30 minut. Zbyde-li nám tekutina, zkusíme jí vyvařit tak, aby se rýže nepřipálila. Takto uvařenou rýži necháme zchladnout, poté do ní vmícháme rozmixovaný banán, cukr a mouku. Vypracujeme pevné těsto, které přendáme na pomoučenou pracovní desku a postupně odebíráme potřebné množství. To zploštíme, do středu dáme vybrané ovoce a opatrně zabalíme. Připravené knedlíky vhodíme do vroucí vody a vaříme zhruba 10 minut. Podáváme s tvarohem, pudinkem nebo sypané mákem či smaženou strouhankou.

Pozn. Jedná se o bezlepkovou a dietní verzi ovocných knedlíků. Je dobré při balení knedlíků stále mít ruce od mouky – poté se nelepí na prsty. Z tohoto množství se mi povedlo udělat 17 jahodových knedlíků.

Před vařením

Po uvaření

Comments are closed.