ŽITNÝ CHLÉB

0

Posted by Lucasinka | Posted in Slané | Posted on 17-06-2012

Budete potřebovat:
350g celozrnné mouky, 225g žitné mouky, 115g bílé chlebové mouky, 475ml vody, 2 lžíce tekuté melasy, 1 1/2 lžičky soli, 1 balení sušeného droždí (7g), špetka cukru

Postup:
Všechny druhy mouky smícháme ve větší míse. V prostřed uděláme důlek, nasypeme sušené droždí, špetku cukru a na straně mísy nasypeme sůl. Vodu ohřejeme, vmícháme melasu a postupně zapracujeme do sypké směsi. Vypracujeme pevné nelepivé těsto, které zakryjeme čistou utěrkou a dáme na teplé místo vykynout. Jakmile těsto zdvojnásobí svou velikost (zhruba po 1 hodině), přesuneme těsto na mírně pomoučený vál, znovu propracujeme a vytvarujeme bochník. Ten přendáme na plech vyložený pečícím papírem, zakryjeme a necháme ještě 30 minut kynout. Poté jej vložíme do trouby, kterou jsme vyhřáli na 200 stupňů a pečeme 30-40 minut (podle velikosti bochníku). Necháme vychladit na mřížce. Během pečení můžeme potírat vodou.

Pozn. Pokud není melasa tekutá, lze použít i klasická sypká, kterou rozpustíme ve vodě. Chléb můžeme posypat celým kmínem. Z uvedeného množství jsem udělala dva střední bochníky.

Sypké suroviny

Vypracované těsto před vykynutím

Těsto po vykynutí

Po upečení

Po upečení

Write a comment

You must be logged in to post a comment.