NEJLEPŠÍ DOMÁCÍ CHLEBA

0

Posted by Lucasinka | Posted in Slané | Posted on 15-03-2012

Budete potřebovat:
3 hrnky hladké mouky, 1 hrnek žitné mouky, 2 hrnky studené vody, 2 lžičky soli, 1 lžička octa, 1/2 lžičky sušeného droždí

Postup:
Do větší mísy nasypeme obě mouky, sůl a droždí a promícháme. Poté vlijeme vodu a ocet, pořádně propracujeme dřevěnou vařečkou, zakryjeme a necháme na teplejším místě min. 8 hodin (nejlépe přes noc). Po této době těsto znovu propracujeme a necháme dalších 30 minut. Zároveň zapneme troubu na 230 stupňu, vložíme do ni kameninovou nebo keramickou nadobu, ve které poté budeme chléb péct a necháme 30 minut. Po 30 minutách vyjmeme z trouby nádobu a pomocí stěrky do ni přendáme těsto na chléb. Vložíme zpět do trouby a pečeme při 230 stupních 30 minut, poté teplotu snížíme na 220 a pečeme dalších 20 minut. Před vložením do trouby můžeme těsto mírně potřít studenou vodou. Do těsta před kynutím vmíchávám semínka – dýňová, slunečnicová, sezamová – podle toho, jaké mám zrovna doma. Po upečení chléb přendáme na mřížku a necháme vychladnout.

Pozn. Nádobu na pečení NIKDY nevymazáváme a musíme dodržet 30 minut nahřátí při 230 stupních. Těsto se při přendání zatáhne a po upečení jde chléb krásně vyndat. Osvědčilo se mi pečení na druhém roštu od spoda (když jsem pekla v prostředku, vždy mi chléb popraskal, coz mu ovšem také na chuti neubralo).

na fotce s dyňovými a slunečnicovými semínky

recept je ze stránek Toprecepty.cz od uživatele „leosek“

Write a comment

You must be logged in to post a comment.