PLNĚNÉ JÁHLOVÉ KNEDLÍKY S MARINOVANÝM TOFU

0

Posted by Lucasinka | Posted in Obiloviny | Posted on 22-02-2011

Budete potřebovat:
300g jáhel, 900ml vody, 100 kukuřičného škrobu, 3 červené cibule, 150g sušených rajčat, tofu natural, 2 lžíce sojové omáčky, 1 lžička Sambal Oelek, olej, kysané zelí

Postup:
Jáhly několikrát spaříme vroucí vodou, abychom se zbavili hořkosti. Pak je vsypeme do 900ml vady a přivedeme k varu. Vaříme na mírném plameni a pod pokličkou, dokud se voda zcela nevsákne a jáhly nejsou měkké. Mezitím si připravíme směs na  náplň. Cibule oloupeme a drobně pokrájíme. Sušená rajčata osušíme a pokrájíme na menší kousky. Na pánev dáme olej (napřiklad ten, ve kterých jsou naložená rajčata), přidáme cibuli a rajčata a smažíme. Jakmile začne cibule hnědnout, přendáme směs na talíř a necháme zcela vychladnout. Jakmile jsou jáhly uvařené dáme je do mísy a necháme co nejvíce vychladnout. Do vlažné nebo studené jáhlové směsi postupně vmícháme kukuřičný škrob. Vlhkýma rukama vezmeme kousek těsta, roztlačíme ho pěstí na placku, dáme lžičku cibulovo-rajčatové směsi a zabalíme jako klasické plněné knedlíky. Vaříme v mírně osolené vodě 5 minut, pak je vyndáme a ihned podáváme s kysaným zelím a marinovaným tofu.

Na marinované tofu smícháme sojovou omáčku, Sambal Oelek a trochu oleje, tofu pokrájíme na plátky a vložíme do marinády. Necháme 10-15 minut marinovat a poté jej osmahneme na pánvi.

Pozn. Sambal Oelek je pasta vyrobena převázně z chilli, takže je velice výrazné ostré chuti. Proto knedlíky vůbec nesolím, ale pokud chcete, jáhlovou směs osolte.

Write a comment

You must be logged in to post a comment.