JABLÍČKOVÝ NEPEČENÝ DORT

0

Posted by Lucasinka | Posted in Nepečené moučníky | Posted on 18-11-2010

Budete potřebovat:
1 kg jablek, piškoty, 2 sáčky vanilkového pudinku, 600 ml vody, citronová šťáva, třtinový cukr, koření (skořice, hřebíček, zázvor – vše podle chuti)

Postup:
Jablíčka oloupeme, zbavíme jádřince a pokrájíme na kostky. Vsypeme do hrnce, který podlijeme 200 ml vody, osladíme cukrem a citronovou šťávou a přivedeme k varu. Vaříme podle typu jablek, dokud nezmeknou. Pak jablka rozmačkáme, v případě potřeby rozmixujeme a dochutíme cukrem, citronovou šťávou a kořením. Ve zbytku vody (400 ml) rozmícháme vanilkové pudinkové prášky a přilijeme k jablečnému základu. Vaříme do zhoustnutí a poté odstavíme. Formu vypláchneme studenou vodou a dno vyložíme piškotama. Na ně nalijeme jablečnou směs a na vrch můžeme poklást zbytek piškotů nebo posypat kakaem či strouhanou čokoládou. Dáme do ledničky a necháme, nejlépe přes noc, ztuhnout.

Pozn. Použila jsem směs mletého koření, které obsahuje skořici, nové koření, hřebíček, zázvor, muškátový oříšek a koriandr. Koření je možné různě upravovat podle chuti. Použitá jablka jsou typu Bramleys.

Write a comment

You must be logged in to post a comment.