FÍKY – EXOTICKÉ OVOCE

0

Posted by Lucasinka | Posted in Ovoce | Posted on 13-11-2010

Všeobecně se předpokládalo, že s pěstováním fíků se začalo v Egyptě a v Asyrské říši zhruba před 5000 lety. Nedávno však bylo vykopávkami poblíž Jericha prokázáno, že strom, na kterém fíky rostou, byl mezi prvními rostlinami, které se pěstovali cíleně a to již před více než 11 tisíci lety. Pak fíky začaly být strategickou plodinou pro Řeky a Římany a dokonce byl ve znaku Athén. Představoval znak bohatství a to především pro své blahodárné vlastnosti.

Fíky rostou na stromě, který se nazývá Smokvoň obecná (Ficus Carica) a naši zemedělci se o pěstování tohoto stromu pokoušejí již od dob Karla IV. V dnešní době jsou fíkovníky (smokvoně) rozšířeny do všech tropických a subtropických oblastí světa. Největší evropskou velmocí v pěstování fíků je Portugalsko, ovšem nejchutnější fíky pocházejí z maloasijských plantáží. Protože Smokvoň špatně snáší naše klimatické podmínky, na pultech se setkáváme s plody, které jsou dováženy ze středomoří a Jižní Ameriky. V tropických oblastech je stom v květu po celý rok a „fíkové žně“ jsou 2-3krát do roka. Smokvoň obecná může dorůstat až 15 metrů a za jednu sezonu je možné sklidit až 300 kg ovoce. Je charakteristický svými velkými, dlanitými, laločnatými lsity a plody mají protáhlý, hruškovitý tvar s tlustou stěnou.

Barva čerstvých fíků je žlutá, zelená a někdy i nafialovělá. Když se fíky usuší, je jejich barva hnědá a na omak jsou měkké. Pokud si koupíte fíky čerstvé, vydrží v chladu nejdéle dva týdny. Čerstvé fíky chutnají sladce a medově a jejich měkká dužina se rozplývá na jazyku.

Fíky obsahují množství prospěšných živin a to jak v čerstvém tak i sušeném stavu. Obsahují 80% vody a v čerstvém stavu až 25% cukrů. Jsou bohaté na vitaminy A, C, B1 a B2 a také na bílkoviny, aminokyseliny, draslík, pektiny, organické kyseliny, vlákninu, fermenty a slizy. K nejúčinnějším látkám patří enzymy, které podporují trávení, vláknina a vyvážená kombinace složená z jedenácti vitamínů, čtrnácti minerálních látek a stejného množství aminokyselin. Díky tomu regulují trávení a působí mírně projímavě. Proto je vhodné je konzumovat, pokud trpíte na zácpu. Také zvyšují výkonost, soustředění a pomáhají zahánět únavu. Protože fíky obsahují pouze 10 kcal v 15 gramech, dokáží dostatečně zasytit žaludek a zahnat hlad. Povzbuzují nervy a mozek a zlepšují náladu. Ve formě kašovitých obkladů hojí rány a pokud se z nezralých fíků vymačká šťáva, dá se jí odstranit bradavice. Sušené fíky obsahují 18% vody, 60% cukrů, 3% škrobu, 5% pektinů a kolem 1% tuku.

Díky nízké energetické hodnotě jsou fíky skvělou svačinkou nejen pro lidi, kteří chtějí zhubnout. Je možné čerstvé plody zavařovat do marmelád a kompotů a sušené plody se hodí jako náhražka rozinek. Také můžeme dužinu rozmixovat spolu s jiným ovocem a získáme tak skvěle chutnající džus, který zasytí i osvěží. Z fíků se také vyrábí víno a sušené se přidávánají do směsí müsli. Upražené fíky s přísadou čekanky slouží jako náhražka kávy. Fíky také můžeme použít pro přípravu různých cukrovinek, ovocných koláčů a omáček.

Fíky by neměli chybět nejen na vánočním stole a to jak sušené tak i čerstvé. Zkuste tímto zdravým a sladce medovým ovocem nahradit bonbony, sušenky nebo čokoládové tyčinky a budete velice mile překvapeni lahodnou chutí.

Write a comment

You must be logged in to post a comment.