SEZÓNNÍ POTRAVINY

0

Posted by Lucasinka | Posted in Sezónní potraviny | Posted on 25-10-2010

Zkoušeli jste se někdy zamyslet nad tím, proč stejný druh jablek nechutná stejně v únoru jako v červenci? Proč rajče po celý rok stejně nevoní a nechutná? Naši předci se živili pouze tím, co v daném čase příroda nabídla a co umožnili skladovací podmínky. Rajčata, jablka, papriky a spousta dalších druhů ovoce a zeleniny nebyla celoročně k dispozici, ale konzumovala se pouze v době, ve které měla podmínky pro svůj růst. V dnešní době je sice možné koupit si zralé ovoce i zeleninu v kteroukoliv roční dobu, ale za jakou cenu? Díky dovozu a celoroční dostupnosti se vytratila souvislost mezi tím, co jíme, a tím, kdy tento druh přirozeně dozrává.

Pokud si kladete otázku, proč se vracet k návykům našich předků a nedopřát si čerstvou zeleninu nebo ovoce po celý rok, stačí pouze tři argumenty. Za prvé: ovoce, které je nám uprostřed zimy nabízeno, není tak moc čerstvé jak se tváří. Sklízí se nezralé a je stříkáno různými chemikáliemi, aby vydrželo cestu a nezplesnivělo. Za druhé: je potřeba si uvědomit, že i naše tělo prožívá jakýsi roční cyklus a tedy letní ovoce a zelenina, které jsou v létě šťavnaté, ochlazují tělo a poskytují během teplých letních dní mnoho tekutin, není potřeba konzumovat v zimě, kde tělo potřebuje hutnější a sytější zásobárnu energie, jako jsou brambory, celer, mrkev, petržel nebo hrušky a jablka. Za třetí: tím, že se rozhodnete pro sezóní ovoce a zeleninu, podporujete ochranu životního prostředí (není potřeba nadbytečná spotřeba energie, která může být způsobena pěstováním, ale také dalekou přepravou, balením apod.).

Nákup sezóního ovoce a zeleniny zaručí nejen maximální čerstvost ale také vynikající chuť. Není těžké se orientovat, postačí si všímat označení původu a preferovat lokální produkty.

Write a comment

You must be logged in to post a comment.