PLODY A SEMENA V NAŠÍ KUCHYNI I.

0

Posted by Lucasinka | Posted in Bylinky a koření | Posted on 16-10-2010

ANÝZ VONNÝ (Pimpinella anisum) – má nasládlou aromatickou chuť připomínající trochu lékořici. Mírní křeče a jemně ulehčuje trávení. Semena používáme nejčastěji jako chlebové koření a to buď samostatně nebo v kombinaci s kmínem a fenyklem. Anýz je vhodný na přípravu čaje a hodí se do zelných a cibulových polévek.

PÍSKAVICE ŘECKÉ SENO (Trigonella foenum-graecum) – patří mezi luskoviny. Semena mají kořeněnou, trochu nahořklou příchuť a užívají se do směsi koření k ari. Pískavice povzbuzuje látkovou výměnu a je velmi bohatá na železo, fosfor a lecitin.

JALOVEC OBECNÝ (Juniperis communis) – má svěží aromatickou lesní příchuť. Keře kvetou na jaře, ale plody dozrají až za tři roky. Jalovec povzbuzuje chuť k jídlu, má močopudné účinky a usnadňuje zažívání. Sbírají se zralé modré kuličky, ale nedoporučuje se sníst více než 5 kuliček najednou. Při ledvinových potížích se konzumace jalovce vůbec nedoporučuje, jelikož i v malých dávkách dráždí ledviny. Kuličky používáme do kyselého zelí, marinád, zapečených pokrmů a na výrobu jalovcové kořalky.

FENYKL OBECNÝ (Foeniculum vulgare) – je víceletá bylina s aromatickými nasládlými semeny. Existuje i jednoletý kultivar s hlízovitě zbytnělou bází, který užíváme jako kořenovou zeleninu. Semena fenyklu povzbuzují trávení a mírní tvorbu plynů. Z fenyklových semen lze připravit chutný čaj, dále jsou vhodná do chlebového koření, a to buď samostatně nebo ještě v kombinaci s kmínem a anýzem.

KARDAMON OBECNÝ (Elettaria cardamonum) – je plodem indické liliovité rostliny příbuzné se zázvorem. Koření má silnou aromatickou chuť a je nejdůležitější součástí směsi koření Garam Masala. Užívá se především v indické kuchyni do kari a do rýžových pokrmů.

KMÍN KOŘENNÝ (Carum carvi) – roste divoce na suchých loukách v celé zemi. Dříve se užívala celá rostlina. Kořen se vařil, listy se přidávaly do salátů a polévek, semena se užívala jako koření do zelných pokrmů, do kysaného zelí a do chleba. Olej obsažený v semenech kmínu povzbuzuje chuť k jídlu, posiluje žaludek a posporuje trávení. Čím severněji se rostlina vyskytuje, tím vyšší obsah kmínového oleje semena obsahují.

MUŠKÁTOVNÍK VONNÝ (Myristica fragrans) – je strom dosahující výšky 10 metrů. Muškátové ořechy jsou vejčité hnědé semeno připomínajících broskev. Jádro je obklopené jasně červeným žilkovaným míškem zvaným muškátový květ. Ořech i květ obsahují stejné éterické oleje, ale květ má jemnější a méně palčivou chuť. V malých dávkách dodá ořech zajímavou chuť omáčkám, makaronům, špenátu, bramborové kaši a dušeným pokrmům.

Write a comment

You must be logged in to post a comment.