PASTÝŘSKÝ KOLÁČ (vegetariánská verze)

0

Posted by Lucasinka | Posted in Zelenina | Posted on 21-10-2010

Budete potřebovat:
500 g mrkve, 1 velká cibule, 5 středních brambor, 2 střední sladké brambory, 400 g krájených rajčat (mohou být i z konzervy), 400 g zelené čočky (může být i z konzervy), 25 g  margarinu, 85 g veganského tvrdého sýra, 150 ml červeného suchého vína, 150 ml vody, 1 lžíce oleje, 2 lžíce čerstvého nebo sušeného tymiánu, 1 lžička cukru, sůl, 2 kostky zeleninového vývaru

Postup:
Mrkev oloupeme a pokrájíme na cca 0,5 – 1 cm velké kousky. Cibuli rozpůlíme a nákrájíme na plátky. Sladké i bílé brambory oloupeme a pokrájíme na kousky, sýr nastrouháme. V pánvi rozehřejeme lžíci oleje a osmažíme na něm cibuli. Přidáme mrkev a ochutíme tymiánem. Promícháme, zalijeme vínem, vodou, přidáme krájená rajčata a kostky vývaru a necháme asi 10 minut dusit. Pak přidáme zelenou čočku, promícháme, zakryjeme a necháme dalších 10 minut dusit. Poté by mrkev měla být uvařená „na skus“ a čočka by měla být mírně rozvařená. Mezitím si uvaříme sladké i bílé brambory. Necháme je vařit asi 15 minut do změknutí, pak slijeme vodu, přidáme margarin a rozmačkáme (rozmixujeme). Vznikne nám kaše, kterou mírně osolíme a přidáme trochu tymiánu. Mrkvovo-čočkovou směs přendáme do zapékací mísy a navřšíme na ní bramborovou kaši. Posypeme strouhaným veganským sýrem a dáme péct na 20 minut do vyhřáté trouby na 190 stupňů. Povrch by po této době měl mít zlatou barvu. Podáváme třeba s brokolicí, kterou jsme mírně spařili.

Pozn. Připravený koláč (nepečený) můžeme uchovat zhruba měsíc i v mrazáku nebo 2 dny v lednici. Pokud dáme koláč zmrazit a chceme ho poté připravit, stačí ho dát do trouby a péct při stejné teplotě 40 minut.

Mrkvovo-čočková směs

Write a comment

You must be logged in to post a comment.