ÚŽASNÁ OBILOVINA? POHANKA!!!

0

Posted by Lucasinka | Posted in Obiloviny/Pseudoobiloviny | Posted on 17-09-2010

Pohanka je obilovina původem z Asie. Obsahuje velké množství důležitých látek, které se při konzumaci pohanky dostanou do našeho těla. Proto bychom neměli váhat a zařadit ji do našeho jídelníčku.

Nejstarší archeologické nálezy pocházejí už z doby kamenné, kdy byla semena nalezena při archeologických vykopávkách u Azurového moře. Za kolébku pohanky je považována především oblast dnešní Indie, kde ji národy znaly již před 2500 lety. České jméno zřejmě získala ve 13.století při nájezdech Tatarů, nebo-li pohanů. Ti ji vozili s sebou v kožených měšcích zavěšených na sedlech a tak se do pohanka do našich zemí rozšířila.

Pohanka je jednoletá rostlina s velice slabým kořenovým systémem. Dlouhou dobu patřila mezi málo známé obilniny. Díky rozšiřujícím se řadám vegetariánů, makrobiotiků a lidí nemocných s cévním systémem se zájem o pohanku rozrůstá. Nejvíce je pohanka rozšířena v Rusku, Indii, Číně, Japonsku, Polsku, Francii nebo Kanadě.

Semena pohanky obsahují draslík, fosfor, vápník, železo, měď, manga a zinek. Obsahuje také vitaminy skupiny B, cholin, rutin a takoferol, což je vitamin E. Pohanka je velice ceněnou surovinou především pro vysoký obsah rutinu, který je obsažen v semenech, slupkách a hlavně v nati. Rutin působí léčivě na cévy v celém organismu a vrací jim pružnost a spolu s přítomným vitamínem E lečí na cévách chorobné změny. Dokáže také regulovat krevní tlak a zmírňovat potíže s křečovými žílami na nohou. Účinek rutinu ještě násobí vitamin C a proto je nezbytné jíst k pohance syrovou zeleninu. Rutin s vitaminem C snižuje riziko trombózy, infakrtu či mozkové mrtvice. Známý je především účinek pohanky při praskání žilek v oku, obličeji, při zvýšené krvácivosti, žaludečních či dvanácatníkových vředech, střevních nádorech nebo při silné a déletrvající menstruaci. Pohanka je také skvělá při detoxikaci a doporučuje se jí zařadit do jídelníčku především v těhotenství. Vitaminy B pomáhají tělu aktivovat energii podporující činnost nervů a příznivě ovlivňují stavy podrážděnosti, nechutenství a bolesti hlavy. Velmi důležitým prvkem je také cholin, který regeneruje jaterní buňky po poškození chorobami a alkoholem. Pomáhá i odbourávat nahromaděný tuk v játrech. Pohanka obsahuje množství látek, které pomáhají vstřebávat a snižovat cholesterol.


Pohanka se řadí mezi bezlepkové obilniny a tyto vlastnosti ocení především diabetici a pacienti, pro které je bezlepková dieta životní nutností. Pohanka je vhodná do polévek, kaší, pomazánek, salátů, rizot nebo k zapékání. Její použití je tedy všestranné a navíc je nutričně a dieteticky velmi hodnotná, lehce stravitelná, s velkým obsahem vlákniny, vitaminů a minerálů. Z pohanky se vyrábí také mouka, která se dá používat v různých pokrmech. Ze semen pohanky si můžeme vypěstovat trávu a používat ji místo tradiční petrželky a pažitky. Aby ale zůstaly zachovány důležité léčivé služky pohanky, nesmí se v žádném případě vařit. Je potřeba ji vždy jen spařit vařící vodou a nechat pod utěrkou nabobtnat. Na jeden díl pohanky se dávají dva díly vřelé vody a tímto způsobem lze ale i pohanku, která je loupaná mechanicky. Ta, která je loupaná termicky, při teplotách 200 i více stupňů je na rozdíl od mechanicky loupané pohanky tvrdší a tmavší. Při přípravě jídla se musí dlouho vařit a nezůstavají v ní zachovány žádné vitaminy či jiné hodnotné látky. V některých oblastech se vyrábí také pohankový med, který také obsahuje velké množství rutinu. Tento med je obvyklý především v Rusku. Jako každý med ale i tento ztrácí své účinky, pokud se přidá do vařícího čaje. Je proto lepší počkat, až tekutina trochu zchladne.


Pohanka není na skladování nijak náročná. Stačí ji uchovat v suchu, chladu a uzavřených tmavých dózách, ovšem to pouze v tom případě, že ji nechceme nechat naklíčit. Pokud pohanku nechceme zařadit do naší kuchyně, ale rádi bychom vyzkoušeli její léčivé účinky, můžeme si koupit pohankový čaj, který se dá sehnat v téměř každé lékarně nebo obchodu s bylinkami či zdravou výživou. Tento čaj je namíchán z pohankových natí, slupek a případně dalších bylinek. Pohanka na čaj se sbírá před dobou květu a právě v této době obsahují natě nejvíce rutinu. Údajně obsahuje jeden sáček čaje přibližně 16 mg rutinu. Když se pohankový čaj smíchá se sušeným šípkem, který obsahuje množství vitaminu C, podpoříme tím lepší vstřebávání rutinu.

Write a comment

You must be logged in to post a comment.