ROSTLINNÁ UZENINA SALVE NATURA

0

Posted by Lucasinka | Posted in Náhražky masa | Posted on 18-09-2010

Rostlinná uzenina Salve Natura je kvalitním zrojem rostlinných bílkovin. Jeho jedinečné složení plně nahrazuje uzeniny vyrobené z masa. Vzhledem, vůní i chutí je skoro k nerozeznání.

Tato výtečná rostlinná uzenina je vyráběna z pšeničné bílkoviny, která se dá velmi dobře chuťově zabarvit, což umožňuje spojení zdravé potraviny s chuťovými a aromatickými vlastnostmi uzenářských výrobků. Dále obsahuje kvalitní rostlinné oleje, kukuřičný a bramborový škrob, kokosový tuk, derivát mořské řasy a přírodní aromata a esence. Naopak v salámech a jiných výrobcích s označením Salve Natura nikdy nenajdete syntetické konzervanty, aromata ani barviva. Sója je sice v těchto výrobcích obsažena, ale pouze ze 2% a figuruje zde jen jako technologická přísada. Navíc použitá sója není geneticky modifikovaná. Protože obsahuje velmi nízký obsah sacharidů, je vhodný zejména pro diabetiky. Díky nízké kalorické hodnotě a také nízkému obsahu soli se skvěle hodí pro různé redukční diety. Jsou tedy velmi vhodné pro lidi, kterým bylo lékařem doporučeno snížit svou hmotnost, nebo i pro všechny ostatní, kteří chtějí na redukci své váhy zapracovat.

Je možné uzeninu Salve Natura využít jak ve studené tak i teplé kuchyni. Je možné ji péct, vařit, smažit, grilovat. Salve najde své uplatnění v guláších, jako náplň bramborových knedlíků ale také na pizzu, lasagně nebo v různých směsích na těstoviny. Pokud ji nechceme tepleně upravovat, můžeme ji přidat do různých salátů jako je pařížský, bramborový či vlašský, můžeme jí ozdobit jednohubky nebo chlebíčky. I při grilování si může najít cestu na váš stůl a to v podobě grilovaných špízů nebo steaků. Uzeninou Salve Natura je možné doplnit také luštěninová jídla jako je hrachová kaše či čočka na kyselo.

Rostlinná uzenina Salve Natura je vyráběna jako salám a to ve čtyřech variantách. V obchodech se zdravou výživou tak nalezneme salám jemný, paprikový, mozaiku nebo uzený. Při uzení se praktikuje metoda zvaná „Zdravé uzení“, které spočívá v uzení pouze tekutým kouřem. Tato technologie se objevila v Kanadě v 60. letech minulého století. Tekutý kouř neobsahuje nebezpečné karcinogení látky, neboť ty jsou z něj během procesu jeho vzniku odstraněny. Je možné také koupit různé klobásy, párky nebo tlačenky z této uzeniny. Pro milovníky steaků jsou nabízeny tři varianty a to Baltic steak, Horal steak a Vegetburger.

Více informací o výrobcích z rostlinné uzeniny Salve Natura je možné najít na stránkách www.salvenatura.cz

Write a comment

You must be logged in to post a comment.