KRÁLOVSKÉ OVOCE – JAHODY

0

Posted by Lucasinka | Posted in Ovoce | Posted on 05-09-2010

Jahody jsou velmi zdravé ovoce, které výborně chutná a snadno se pěstuje. Proto patří mezi nejrozšířenější plody, které se pěstují snad na všech zahrádkách.

Historie jahodníku je mnohem starší, než sama královská monarchie. Archeologové totiž zjistili, že již člověk z doby kamenné si pochutnával na planě rostoucích jahodách. První dochované zprávy o jahodách, a to především o jejich léčebných účincích, pocházejí od známého řeckého lékaře Hippokrata. Jahody byly pěstovány již ve starém římě a ve středověku přišli na chuť i mlsní mnichové, kteří je pěstovali v klášterních zahradách.

Nová epocha v pěstování a šlechtění velkoplodého jahodníku začala někdy v průběhu 17.století po objevení Ameriky. Nejprve byly do Evropy dovezeny sazenice jahodníku virginského a o něco později byly přivezeny rostliny jahodníku z Jižní Ameriky, které všem velmi zachutnali. Jednalo se o jahodních chilský. Právě tyto dva druhy velice zachutnaly francouzskému králi Ludvíkovi XV., který po svém zahradníkovi Antoinu Duchesne požadoval stále nové lahůdky. Tohoto zahradníka napadlo zkřížit jahodník virginský s chilským a tak světlo světa spatřila nová odrůda s mnohem většími a lahodnějšími plody. Tento nový druh nazval jahodník ananasový.

V České republice se o popularizaci pěstování jahod zasloužil koncem 19.století na Neveklovsku propagátor Rudolf Strimpel. Světový sortiment jahod čítá mnoho set odrůd a pěstují se na ohromných plantážích v USA, Španělsku, Francii, Itálii, Japonsku, Polsku, Rusku a v mnoha jiných zemích. Roční produkce je více než dva miliony tun a jahody představují velmi výnosný vývozní artikl.

Jahody obsahují z 87% vodu a jsou bohatým zdrojem vitaminů A, B, C, E a také minerálních látek, zejména bóru, draslíku, fluoru, fosforu, hořčíku, kobaltu, síry a vápníku. Obsahují překvapivě mnoho vláknin, měkkých a lehce stravitelných. Naopak neobsahují mnoho přírodního cukru, takže mohou být doporučovány při nejrůznějších dietách. Obsahují také organické kyseliny, které dodávají jahodám charakteristickou vůni a chuť. Bohužel díky těmto organickým kyselinám, jako je jablečná, citronová, chininová, šťavelová a salicylová, jsou na jahody někteří lidé alergičtí. Plody jahod posilují metabolismus a pomáhají při léčbě chorob srdce a cév. Také pomáhají při chudokrevnosti, dně, močových a žlučových kamenecha mají protizánětlivý účinek, snižuje horečku a zmírňuje nachlazení.

V lidovém léčitelství se využívaly k pročištění zažívacího traktu a zlepšení látkové výměny. Navíc výrazně zvyšují sexuální výkonnost, což je dáno vysokým obsahem zinku v semínkách tothoto ovoce. Zinek je přitom nejdůležitější minerál ovlivňující sexuální výkonnost – u mužů aktivuje spermie a ovládá množství a sekreci mužského hormonu testosteronu, u žen pomáhá dosáhnout orgasmu a pomáhá rychleji se vzrušit. Čerstvě natrhané jahody jsou sladké, chutnají skvěle a přitom obsahují výjimečně málo kalorií. V hrníčku jahod je pouhých 45 kalorií (188 kJ).  Obsahuje také kyselinu ellagovou, která brání karcinogenům měnit zdravé buňky v nádorové. Kromě jahod tuto kyselinu obsahují pouze dva jiné druhy ovoce – třešně a hroznové víno.

Z jahod je možné připravit džemy, marmelády, kompoty a rosol. Také je možné z nich vyrobit víno či mošty. Jahody jsou výborné se šlehačkou nebo podávané s trochou cukru. Připravují se z nich dezerty jako jsou různé krémy, ovocné saláty, pohíry, zmrzliny, bublaniny ale i studené ovocné polévky. Ideální jsou také jako ozdoba jiných pokrů. Jahody si zaslouží zařazení do našich jídelníčků a to nejen pro jejich vynikající chuť, ale také pro blahodárné účinky na lidský organismus.

Write a comment

You must be logged in to post a comment.