KOŘENY A KŮRA

0

Posted by Lucasinka | Posted in Bylinky a koření | Posted on 28-09-2010

SKOŘICE – je sušená vnitřní vrstva kůry skořicovníku ceylonského, Cinnamonum zeylandicum. Skořice zrychluje krevní oběh a mírní zažívací obtíže. Podporuje bohaté a těžké vůně pokrmů, kterým dodává silnou příchuť. Je vhodná především do jablečných kompotů.

KURKUMOVNÍK (Curcuma longa) – je příbuzný se zázvorem. Používá se kvůli krásně žlutému barvivu, které může nahradit šafrán. Ve větším množství je kurkuma hořká a má tudíž určitý povzbuzující účinek na vylučování žluči. Kukrumu je možné koupit jak sušenou, tak i čerstvou. Oloupaný kořen vydrží v lednici a je možno z něj odkrajovat podle potřebí. Kurkuma je součístí směsí kari.

ZÁZVORNÍK LÉKAŘSKÝ – ZÁZVOR (Zingiber officinale) – je v Asii již po tisíciletí považován za univerzální všelék na většinu neduhů. Příznivě ovlivňuje trávení, zmírňuje zažívací obtíže a jeho užíváním lze předejít nevolnostem při jízdě autem. Snižuje riziko vzniku krevních sraženin, má protizánětlivé účinky, zmírňuje strnulost a bolesti. Dle některých studií má také protirakovinné účinky. Zázvor je neodmyslitelnou součástí asijské kuchyně a užívá se i na přípravu čaje. Je vhodný do nápojů, salátů, zapečených pokrmů, dezertů, dortů, sladkostí, ale také na chleba. Užívaná část rostliny není kořen, ale hlízovitě ztluštělé oddenky, které po oloupání můžeme vylisovat v lisu na česnek, nakrájet, nasekat nebo pokrájet na tenké plátky. Čerstvý zázvor vydrží v chladničce, avšak nesmí být v plastovém obalu. Oloupaný zázvor je možné i zamrazit a v případě potřeby nerozmražený nastrouhat. K sehnání je i zázvor sušený nebo nakládaný.

KŘEN SELSKÝ (Armoracia rusticana) – se u nás pěstuje již od 11. století. Snadno se množí a proto zplaněl po celé zemi. Kořen obsahuje ostře chutnající éterický olej a toto skvělé koření povzbuzuje krevní oběh a stimuluje činnost žaludku a střev. Křen je obzvláště chutný v kombinaci s červenou řepou, ale je vhodný i do omáček a zálivek. Kořen má i konzervační účinky a skvěle se tak hodí do zavařovacích nálevů. Použít můžeme jemně nasekané listy i květy, které mají méně palčivou chuť a skvěle ochutí saláty, omáčky i zálivky. Pokud nemáte rádi česnek, je možné jej ve všech receptech nahradit křenem.

Write a comment

You must be logged in to post a comment.