BYLINKY II.

0

Posted by Lucasinka | Posted in Bylinky a koření | Posted on 26-09-2010

LIMETOVÉ LISTY – jsou silně aromatické lsity tropického stromu Citrus aurantifolia. Listy se užívají v asijské kuchyni stejně jako listy vavřínu.

LIBEČEK LÉKAŘSKÝ (Levisticum officinale) – je odolná bylina se zklidňujícími účinky, posiluje činnost žaludku a mírní plynatost. Bylina má silnou kvasnicovou vůni, připomínající celer. Má velmi silnou chuť, takže k ochucení polévky či pokrmu stačí pouze malý kousek listu. Roslina dokáže potlačit ostatní chutě.

MAJORÁNKA ZAHRADNÍ (Origanum majorana) – je rostlina příbuzná s dobromyslí, Má jemnou, trochu nasládlou chuť a příjemně vodí. Bylinka tiší bolesti a křeče a obsahuje velké množství ochranných látek, např. terpenů a flavonoidů. Majoránka je klasickým polévkovým kořením a lze ji použít stejně jako dobromysl do salátů, pokrmů z rajčat a na pizzy.

MÁTA (Mentha) – se velmi snadno rozrůstá a různé druhy máty se mezi sebou kříží. Existuje celá řada kultivarů – máta peprná (M.piperita), máta kadeřavá (M.spicata) a citronová (M.citrata) s citronovou a jablečnou vůní. Máty jsou bohaté na ochranné látky, např. terpeny a flavonoidy. Používáme ji na přípravu čaje a ke zdobení moučníků nebo nápojů.

DOBROMYSL OBECNÁ (Origanum vulgare) – má silnou, kořeněnou, trochu nahořklou chuť. Roste divocce po celé Evropě a lze ji snadno pěstovat. Bylina obsahuje velké množství ochranných látek, které mírní bolesti a křeče. Dobromysl je vhodné k ombinovat s bazalkou a hodí se do salátů, především do řeckého salátu, do pokrmů z rajčat a na pizzu.

PETRŽEL ZAHRADNÍ (Petroselinum crispum) – je rostlina velmi bohatá na živiny a obsahuje vysoké dávky flavonoidu apigeninu. Bylina povzbuzuje chuť k jídlu, má slabé močopudné a protizánětlivé účinky. Petržel zahradní s plochými listy má silnější chuť než petržel kadeřavá. Nadrobno nasekaná petržel pozvedne chuť veškerých pokrmů, salátů a polévek.

ROZMARÝNA LEKÁŘSKÁ (Rosmarinum officinalis) – znamená latinsky „mořská rosa“. Rostlina má čerstvou kafrovou chuť připomínající jehličí. Má pozitivní vliv na srdce a krevní oběh. Obsahuje mimořádné množství ochranných látek, např. flavonoidů a terpenů. Hodí se především k česneku a petrželi. Nepoužíváme však příliš velké množství byliny, protože její silná chuť pak přebije ostatní chutě. Rozmarýna je skvělé koření především do pokrmů z rajčat.

ŠALVĚJ LÉKAŘSKÁ (Salvia officinalis) – má krásné modrozelené listy. Je to nenáročná trvalka a léčivá bylina. Listy vydávají silnou kořeněnou vůni a lze z nich připravit skvělý čaj. Šalvějový čaj má slabé povzbuzující účinky, je vhodný při bolesti v krku a snižuje pocení. Obsahuje velké množství ochranných látek, např. flavonoidů a terpenů.

TYMIÁN OBECNÝ (Thymus vulgaris) – roste divoce ve Středomoří a má skvělou aromatickou kořeněnou chuť. Má antibakteriální a ztišující účinky. Obsahuje vysoké procento ochranných látek, např. terpenů a flavonoidů. Tymián je spolu s petrželí, pažitkou a vavřínem součástí klasického francouzského bouquet garni. Existují různé kultivary, např. citronový tymián (Thimus cirtiodorus) s krásnou citronovou vůní. Tymián je vhodný do pokrmů z cibule, fazolí a hub a dodá chuť veškerým pokrmům z rajčat.

RUKEV BAHENNÍ (Rorippa nasturtium-aquaticum) – se dříve vyskytovala u vodních toků. Listy bohaté na živiny mají kořeněnou nahořklou chuť a jsou vhodné do salátů. Rukev lze snadno pěstovat. Když stonky ponoříme do nádoby s vodou, rostlina pustí kořínky a pak jí můžeme přesadit do hlíny.

ŠŤOVÍK KYSELÝ (Rumex acetosa) – roste na vlhkých loukách. Díky kyselé chuti je vhodný do salátů, omáček a polévek. Šťovík je nenáročná rychle rostoucí bylina.

Write a comment

You must be logged in to post a comment.