BYLINKY A KOŘENÍ

0

Posted by Lucasinka | Posted in Bylinky a koření | Posted on 21-09-2010

V dnešní době je příprava pokrmů opravdovým potěšením díky zajímavým druhům koření ze všech koutů světa, které jsou již běžně k sehnání. Čerstvé bylinky dokážou pozvednout i ten nejobyčejnější pokrm. Silné aroma čerstvých bylin je se sušenými nesrovnatelné a navíc jsou čerstvé bylinky i pěknou ozdobou.

Bylinek si lidé cenili odjakživa. Po mnoho století bylo koření stejně cenné jako drahé kovy. Koření a bylinky byly využívány i kvůli léčivým vlastnostem. Ve středověku se rozšířilo používání bylinek z oblasti Středozemního moře do Skandinávie díky mnichům. Mniši si na bylinkách cenili především jejich léčebných vlastností.

Nyní se vědci stále více zabývají bylinkami a jejich protirakovinnými účinky. Jde především o látky zvané terpeny, které bylinkám dávají jejich charakteristickou vůni. Mnoho vědců provedlo výzkum některých koření, jako jsou chilli, zázvor a česnek, ale ochranné látky jsou nepochybně bohatě zastoupeny i v jiných druzích.

Většina bylinek a koření je bohatá na antioxidanty a také na vitaminy C a E. Obsahují také karotenoidy, flavonoidy, terpeny a minerály. Mohou mít protirakovinné účinky a pravděpodobně dokážou omezit růst již existujících nádorů. Hořké bylinky stimulují činnost ledvin. Některé bylinky jako je třezalka, meduňka nebo hloh také dokáží snižovat vysoký krevní tlak, jehož následkem bývá infakt nebo mrtice. I nízký tlak může být problém, protože bývá provázen slabostí, únavou nebo nedostatkem energie a většina lidí si stěžuje i na bolesti nebo točení hlavy při rychlém vstávání nebo dlouhém stání. Pro povzbuzení srdce se využívá třeba puškvorec nebo rozmarýn či levandule. Pro ty, kteří trpí migrénou by v kuchyni neměla chybět máta, zázvor, levandule, rozmarýn či prvosenka.

Bylinky je velice snadné vypěstovat i doma buď na zahrádce nebo i v květináčích za oknem. Nic nám tedy nestojí v cestě abychom měli po ruce stále čerstvé a krásně vonící bylinky, které nemusíme přidávat jen do jídla, ale můžeme si z nich připravit i výborný čaj, usušit je a uchovat nebo jimi třeba ochutit olej či ocet. Bylinky a koření se uplatňují také v aromaterapii, kde se jejich výtažky přidávají do masážních olejů nebo různých kosmetických přípravků.

Write a comment

You must be logged in to post a comment.