ZNÁTE TEMPEH?

0

Posted by Lucasinka | Posted in Náhražky masa | Posted on 10-08-2010

Tempeh je tradiční indonéské jídlo, které vzniká fermentací sojových bobů do zakouřené až oříškové chutě. Může být marinován a smažen, přidává se do polévek, k těstovinám a stejně jako tofu patří k tradičním výrobkům dálného východu.

Vznik tempehu byl velmi zajímavý. Lidé si sojové boby uchovávali a balili do listu podobného našemu lopuchu. Po nějaké době zjistili, že sojové boby jsou prorostlé určitou plísní a intuitivně věděli, že tato plíseň bude na člověka blahodárně působit. Udělali kuličky z uvařených sojových bobů, zamotali je do listu a nechali na nejteplejším místě svěho obydlí. Později to dělali tak, že měli speciální přístřešek se slámou a ta podporovala proces zrání plísně. To byli prvopočátky výroby tempehu.

A čím je tempeh zajímavý? Především obsahem vitamínů řady B a to dokonce včetně vitamínu B12 a B6.  Dále má velký obsah bílkovin, železa, zinku a jeho plíseň blahodárně působí na člověka.

Tempeh můžeme zařadit pro výživu malých dětí, dospělých, nemocných či dříve narozených stejně tak jako vrcholových sportovců. Bílý tempeh se nepoužívá za studena, ale vždy musí být tepelně upraven. Zato smažený či uzený tempeh je možné použít i za studena a velmi dobrý je ohřátý v páře.

Pro ty, co drží různé diety nebo si jen hlídají to, co jí uvádím i nutricní hodnoty všech tří druhů tempehu a jsou uvedeny pro 100 g balení:

Druh tempehu                 Bílkoviny         Tuky           Sacharidy        Energ.hod.

Tempeh natural                      19,3g                  8,5g                 7,5g                 776kj/185kcal

Tempeh smažený                    20,3g               23,4g               11,2g               1424kj/339kcal

Tempeh uzený                        19,3g               24,6g               10,8g               1421kj/338kcal

Write a comment

You must be logged in to post a comment.