TOFU – DOMÁCÍ VÝROBA

0

Posted by Lucasinka | Posted in Domácí výroba | Posted on 29-08-2010

Budete potřebovat:
300 ml suchých sojových bobů, voda na namočení + dva litry na vaření, syřidlo (75 ml citronové šťávy nebo octa a 200 ml teplé vody)

Postup:
1. Sojové boby necháme 10-12 hodin nabobtnat při pokojové teplotě, poté slijeme vodu a boby propláchneme.

2. Boby rozmixujeme za postupného přidávání trocha vody tak, aby se nám vytvořila hladká kaše. 3. Ve velkém hrnci uvedeme do varu 2 litry vody a poté vlijeme sojovou kaši. Během varu neustále mícháme hmotu ode dna a když se začne tvořit pěna, stáhneme z ohně a necháme zakryté pokličkou 5-10 minut stát. Poté znovu uvedeme za stálého míchání do varu.

4. Přes větší síto dáme látku a položíme na další hrnec. Sojovou hmotu procedíme, látku zatočíme a vymačkáme všechno mléko. To pak za stálého míchání uvedeme do varu a necháme na slabém plameni povařit cca 5 minut. 5. Vinný (jablečný) ocet nebo citronovou šťávu rozpustíme ve 200 ml teplé vody (vznikne syřidlo). Hrnec se sojovym mlékem stáhneme z plotny, rychle zamícháme u dna na každou stranu pětkrát a pak pomalu vlijeme třetinu syřidla. Vařečkou opět promícháme pětkrát na každou stranu a opatrně, po celé ploše, rozlijeme další třetinu syřidla. Přikryjeme pokličkou a necháme stát a srážet se asi 5 minut. 

6. Do hrnce dáme velký cedník tak, aby u dna přidržel sraženinu, a naběračkou odebereme většinu tekutiny. 

7. Menší cedník dáme přes mísu, rozprostřeme přes něj čistou látku, sraženinu vylovíme pomocí dírkované naběračky a dáme ji do látky. Tu pak stáhneme do uzlíčku a hmotu vymačkáme. Přes tofu položíme plochou nádobu a zatížíme ji (např. zavřenou sklenicí s vodou). Tofu lisujeme asi 5 minut, pak látku rozvineme a znovu stočíme do uzlíku. Tofu lisujeme 20-60 minut (čím déle se sýr lisuje, tím má pevnější konzistenci).

8. Poté vložíme tofu pomocí naběračky do velké nádoby s vodou a necháme jej tam zhruba 10 minut.

9. Tofu skladujeme ve sklenici s vodou v chladničce a vodu občas vyměníme. Takto nám v ledničce vydrží 7-10 dní. 

Write a comment

You must be logged in to post a comment.