SEITAN

0

Posted by Lucasinka | Posted in Náhražky masa | Posted on 16-08-2010

Co je to vlastně seitan? Je to rostlinná bílkovina, která se vyrábí vymýváním škrobu z pšeničné mouky. Pak jej můžeme vařit ve vodě s mořskými řasami, sojovou omáčkou nebo zeleninou a kořením.

Seitan obsahuje velké množství kvalitní bílkoviny a pokud je připravovaný podle tradičního recceptu, pak i cenné minerály a vitamíny. Seitan je bílkovinný koncentrát,jehož trávení probíhá převážně v žaludku a protože obsahuje lepek, který je při správné úpravě velmi výživný a snadno stravitelný, není vhodný pro bezlepkovou dietu.

Chutí a strukturou je seitan hodně podobný masu a jeho využití je všestranné. Lze jej upravovat stejně jako maso, ale doba přípravy je mnohem kratší. Seitan se dá péct, dusit, smažit nebo zapékat. Můžeme jej obalit jako řízky, namlet a připravit z něj sekanou, nebo ho nakrájet na kousky a použít ho na špízy nebo do guláše.

V obchodech se zdravou výživou lze koupit seitan již hotový – natural, nebo různé výrobky z něj, jako jsou seitanové karbanátky, řízky nebo zavařený ve sklenicích připravený jako Svíčková omáčka, Segedinský guláš, Seitan na houbách apod. Seitan natural upravujeme jako maso na svíčkovou, vepřovou pečeni nebo guláš. Seitan speciál, který je již upravený na kousky a ochucený, patří mezi nejchutnější a používá se na ražniči, guláše, špízy nebo různé speciality se zeleninou.

Typ           . Bílkoviny          Tuky         Sacharidy       Energetická hodnota

Natural         25,4 g              0,8 g                1,8 g              491 kj = 117 kcal

Speciál         24,7 g               6,4 g                0,5 g              673 kj = 160kcal

Write a comment

You must be logged in to post a comment.