KOŘENOVÁ ZELENINA

0

Posted by Lucasinka | Posted in Zelenina | Posted on 13-08-2010

MRKEV

Jedná se o jednoletou až dvouletou rostlinu, která pochází z jižní Asie, z oblasti Afghánistánu, Íránu a Pákistánu. Do Evropy se dostala okolo 12.století.

Mrkev obsahuje provitamin A, karoten, vitamíny B,C,E,H, kyselinu listovou, křemičitou, pektinové látky a silice a z důležitých prvků především draslík, sodík, vápník, hořčík, fosfor, síru, mangan, železo, měď a zinek. Pektin, který mrkev obsahuje, na sebe váže až 80 procent těžkých kovů v těle a vylučuje je z organismu. Proto by lidé, kteří žijí a pracují v průmyslových zónách měli jíst mrkev 4-5x týdně. V lidovém léčitelství se mrkev využívá proti nervozitě, astmatu, kožním onemocněním, při onemocnění jater, žloutenkách a střevních zánětech. Také je využívaná při rakovině plic a slinicky břišní. Mrkev zvyšuje odolnost organismu, pomáhá při zácpách, posiluje srdce a cévy, prospívá těhotným ženám, podporuje vývoj a růst u dětí a zlepšuje vidění, především šeroslepost. Přispívá i k hezké pleti, vlasům a nehtům a urychluje hojení ran.

Mrkev je možné jíst syrovnou, vcelku, nebo nasekanou či nastrouhanou do salátů. Je také možné ji tepelně upravit do polévek, omáček, můžeme jí vařit, dusit nebo péct. Výborná je také štáva z mrkve. Vařená mrkev se doporučuje jako součást jídla obsahující tuk, protože tělo pak dokáže vstřebat víc než 25 procent beta-karotenu.

Žlutá mrkev

PETRŽEL

Petržel používaly a znaly již antické národy, které ji uznávaly jako symbol radosti a slávy. Do celé Evropy ji rozšířil císař Karel Veliký. Je známo několik druhů. Některé se pěstují pro kořen, jiné pro nať. Petržel můžeme používat jako koření, zeleninu při vaření nebo jako léčivo a to v čerstvém i sušeném stavu.

Petržel obsahuje velký obsah vitamínu, ale také karoten, flavonoidy a léčivé silice, které dráždí ledviny a působí močopudně. Nedoporučuje se však petržel jíst ve velkém množství, protože může vyvolávat pocity opojení, bolesti hlavy a překrvení sliznic trávícího traktu. To je důvod, proč v konzumaci této zeleniny měli omezit těhotné ženy. Petržel obsahuje také dobře a rychle stravitelné stopové prvky a minerály. Jedná se především o železo, měď, hořčík a draslík. Doporučuje se při běžných trávicích potížích, včetně zácpy, nadýmání, nevolnosti po jídle, působí protizánětlivě a má procisťující vliv na ledviny a močové cesty. Sušená petržel je v lidovém léčitelství používána při zánětech prostaty, menstruačních poruchách a při zažívacích potížích. I proto je součástí urologických čajů. Petržel je považována za účinné afrodiziakum a odvar z petrželové natě působí jako vlasové tonikum, které dokáže oživit mastné a nepěkné vlasy.

I petržel je možné jíst syrovou. Čerstvý a jemně nastrouhaný kořen je výborný ve směsích zeleninových salátů a skvělá je kombinace s celerem, mrkvi, cibulí a citronovou štávou. Petržel můžeme marinovat, péct, grilovat nebo ji použít pro přípravu zeleninových omáček nebo polévek. Sušená i čerstvá petrželová nať je vhodná k dochucení ryb, brambor nebo masa.

CELER

Celer je dvouletá rostlina, která má dlouhou vegetační dobu. Pochází z jižní Evropy a již římané jej používali k okořenění pokrmů. Od nepaměti je zařazován mezi nejpůsobivější afrodiziaka. Celer je oblíbený především ve střední Evropě. V Itálii, Francii, Španělsku a USA je však skoro neznámý a pěstuje se tam především celer řapíkatý.

Celer obsahuje vitamíny skupiny B a protože obsahuje všechny vitamíny této skupiny ve vyváženém množství, je zdrojem tzv. B-komplexu. Dále obsahuje vitamíny A,C,E a kyselinu listovou. V celeru najdeme také minerální látky a to především draslík, hořčík, chrom, sodík, vápník, železo, zinek, mangan, selen, nikl a jód.

Jednou z nejcennějších vlastností syrového celeru je, že obsahuje mimořádně vysoké procento aktivního organického sodíku, který udržuje v rozpustné formě vápník. Množství sodíku je 2x vyšší než vápníku, což je příznivé především pro ty, kteří celý život jedí koncentrované škroby jako je bílé pečivo a rýže, bílý cukr apod. Biologicky aktivní sodík za přítomnosti hořčíku a dalších látek dokáže rozpustit a odplavit nánosy neorganického vápníku, který velmi zatěžuje ledviny, napomáhá vzniku artritydy, cukrovky, hemeroidů a ledvinových kamenů. Celer je cenným lékem na nejrůznější nervové choroby a stavy včetně depresí. Upravuje hormonální systém a narušenou rovnováhu pohlavních hormonů. Rychle upravuje překyselení, migrény, pálení žáhy, některé ekzémy, osteoporózu a nespavost. Pro diabetiky se doporučuje především celerová šťáva.

Celer je nejideálnější používat syrový a dá se použít do různých pomazánek a salátů. Ovšem připravují se z něj také polévky, omáčky, je možné jej sterilovat, zapékat nebo obalit jako řízek.


Write a comment

You must be logged in to post a comment.